Bahçeli: Taş üstünde taş, baş üstünde baş bırakılmamalıdır

adana
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Teröristler nerede ise oraya girilmeli, taş üstünde taş, baş üstünde baş bırakılmamalıdır. Öncelikle Afrin mutlak surette temizlenmelidir." dedi.

Bahçeli, Adana Büyükşehir Belediyesince Galleria Festival Alanı'nda düzenlenen "1071 Proje ve Hizmetin Açılış ve Temel Atma Töreni"nde yaptığı konuşmada, hem Türkiye'de hem de komşu coğrafyalarda olağanüstü gelişmelerin yaşandığını söyledi.

Barış ve istikrarı yeniden tesis etmek için çabalayanlarla, savaş ve kaosu hakim kılmak isteyenlerin adeta çatıştığını ifade eden Bahçeli, "Bölgede huzur ve refahı yakalamak isteyen ülkelerin karşısında dış müdahalelerle kriz ve karışıklıklar çıkarmaya çalışan, küresel güçlerin varlığı alenileşmiştir. İnsanlığı istikrarsızlığa, yer küreyi huzursuzluğa itmek için yoğun faaliyet gösteren sapkın eğilimler, şer ve şiddet cephesi tahrik ve tacizlerini sıklaştırmıştır." dedi.

adana

Suriye'de yaşanılan durumu anlatan Bahçeli, şöyle devam etti:

"Ne var ki PKK/PYD terör örgütü ABD'nin himayesinde Suriye'nin yaklaşık olarak dörtte birini işgal etmiştir. Ülkemizin gösterdiği haklı hassasiyet çerçevesinde PKK/PYD'nin Suriye krizine siyasi çözüm bulma çabalarının dışında tutulması şimdilik dikkate alınmıştır. Görünen budur. Fakat ABD yönetimi İŞİD bahanesiyle silahlandırmayı sürdürdüğü PKK/PYD'yi hala kollamaktadır. Yeni silah sevkiyatlarıyla bu terör örgütünü desteklemeye canla, başla devam etmektedir. Güney sınırlarımız boyunca dengeler öylesine sarsılmıştır ki, Türkiye açıkça tehdit edilmekte, terör örgütleri zehir saçmaktadır. Kandil’in yanında, bilhassa Afrin, Cezire, Kobani, Tel Abyad, Münbiç insanlık düşmanlarının denetim ve kontrolündedir. Türkiye'nin bekasını müdafaa maksadıyla, vatan topraklarının mücavir alanlarında tek bir terör örgütünün varlığına bile asla izin verilmemelidir. Teröristler nerede ise oraya girilmeli, taş üstünde taş, baş üstünde baş bırakılmamalıdır. Öncelikle Afrin mutlak surette temizlenmelidir"

Türkiye'ye saldıranların doğduklarına pişman edilmesi gerektiğinin altını çizen Bahçeli, "Sınırlarımızın dibinde korsan ve terör devleti kurulmasına en küçük göz yumma hali felaketimize neden olacaktır. Haine merhamet olmaz. Haine acıma hiç olmaz. Türkiye’ye saldıranlar doğduklarına pişman edilmelidir. Bekamızın muhafazasında başka çare yoktur. Mesele Türkiye’nin milli ve tarihsel haklarını müdafaa meselesidir. Mesele ülke güvenliğinin sağlam esaslara bağlama meselesidir. Türkiye Cumhuriyeti bağımsız ve egemen bir devlettir, yıkım ve çöküşü için açıktan ve örtülü hangi ülke veya örgütler plan yapıyorsa, bu kapsamda kimler faaliyet halindeyse gereken sert cevabı almaları mecburidir. FETÖ'nün kökü kazınması 2018'de ana hedeflerden birisidir. PKK’nın tümden imhası 2018 yılının bir diğer ana hedefidir." diye konuştu.

- ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkent olarak tanıması

Bahçeli, ABD yönetiminin, geçtiğimiz yılın son günlerinde haksız ve hukuksuz bir şekilde Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdığını ilan ederek yeni bir kriz çıkardığını kaydetti.

Dünyanın gösterdiği tepkiye aldırmayan ABD'nin, çok ciddi küresel ve bölgesel fecaatlere hizmet edecek bu karardan ısrarla vazgeçmediğini dile getiren Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla İstanbul'da toplanan İslam İşbirliği Teşkilatı'nın Doğu Kudüs'ü Filistin'in başkenti olarak tanıdığı hatırlattı.

Daha sonra Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde yapılan oylamayı da anımsatan Bahçeli, ABD ve İsrail'in yalnızlığa mahkum edildiğini söyledi.

Siyonizm ağır bir yara aldığını vurgulayan Bahçeli, "Şunu hiç kimse unutmasın, Kudüs İslam'dır, Kudüs Miraç’tır, Kudüs Müslümanların manevi yuvasıdır. ABD-İsrail ortaklığı, İslam'ın izini Kudüs’ten silemeyecek, Harem-i Şerif’in iffetine, asırları aşıp gelen manevi emanetine leke süremeyeceklerdir. Buna 1,5 milyarlık İslam aleminin yanı sıra insan ve inanç haklarına saygı duyan beşeri vicdan asla geçit vermeyecektir. Ve de Filistin davası, mazlumların sadası yok sayılamayacaktır." diye konuştu.

-" İran'ın birliği savunulmalı, komşuluk ilişkilerinin gereği yapılmalıdır"

İran'da 28 Aralık'ta başlayan protesto gösterilerine de değinen Bahçeli, Meşhed kentinde başlayan ekonomik sorunlara yönelik gösterilerin, üzerinden çok geçmeden İran geneline yayıldığını ve nitelik değiştirdiğini söyledi.

İran'da, hayat pahalılığı ve işsizlik gerekçe gösterilerek başlayan toplumsal olaylar sonrasında dozaj ve şiddetin yoğunlaşarak rejim protestolarına dönüştüğünü belirten Bahçeli, şunları kaydetti:

"İran'daki sokak hareketlerine ABD ve İsrail’in açık destek vermesi, Riyad yönetiminin kapalı teşviki ve neticede düşmanca provokasyonlar oynanan oyunu deşifre etmiştir. ABD ve İsrail'in kışkırtması rejim tartışmalarını alevlendirmiştir. İran'daki etnik farklılıklar kaşınarak bölünme senaryolarının bu ülkedeki ayağının nasıl gerçekleştirilmeye çalışıldığı da ayyuka çıkmıştır. PKK terör örgütünün İran'daki kolu olan PJAK'ın, gösterilerin içinde boy göstermesi vahametin bir başka boyutudur. Suriye'nin kuzeyinde PYD'yi silahlandıranlar, Irak'ın kuzeyinde Barzani'yi sözde bağımsızlık referandumu için cesaretlendirenler, Türkiye’de PKK’ya kol kanat gerenler, İran’ı da hedefe yerleştirmişlerdir. İran’ın siyasi ve toprak birliği sonuna kadar desteklenmelidir. İran’da yaşananlar elbette ve öncelikle bu ülkenin kendi iç sorunudur. Ancak gayri meşru telkin ve tembihlerle, hatta bizzat yabancı casusların tezgahlarıyla İran’ın karıştırılması bölgesel nitelikli vahim sonuçlara yol açacaktır. İran’ın birliği savunulmalı, komşuluk ilişkilerinin gereği yapılmalıdır."

"İran’dan sonra sıranın Türkiye’ye geleceğini açık açık söyleyenler, şunu unutmasınlar ki, Gezi Parkı’nda denediler olmadı, Kobani olaylarıyla sonuca gitmek istediler olmadı, 15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsüyle son kozlarını oynadılar yine olmadı." diyen Bahçeli, şöyle devam etti:

"Hangi çılgın, hangi çukur ve zillet zihniyet Türkiye’yi kaosa sürüklemek istiyorsa karşısında etten duvar bulacaktır. Bunların topu gelsin, asla ama asla başaramayacaklardır. Dört parçalı sözde Kürdistan için zaman ve zemin yoklayanlar, dört ayaklı ateşte yanmaktan kurtulamayacaklardır. "

Bahçeli, Ortadoğu'da Müslümanlar birbirlerini kırarken, zalimlerin bu sürecin kazananı olacağını umut ettiğini ancak büyük bir hesap hatası yaptıklarını söyledi.

Rüzgar ekenlerin er ya da geç fırtına biçeceklerini akıllarından çıkarmaması gerektiğine dikkati çeken Bahçeli, "Hiç kimse Ortadoğu'da yaşanma ihtimali giderek artan vahim sonuç karşısında kazanan olmayacaktır. Özellikle bölge ülkeleri akıllarını başına almalıdır. Sünni ya da Şii olduğuna bakılmaksızın Ortadoğu'da bulunan tüm Müslüman ülkeler hedeftedir. Asıl niyet İslamla restleşme ve hesaplaşmadır." dedi.

Bahçeli, bölgenin artık giderek büyüyen bir etkiyle barut fıçısı haline geldiğine işaret ederek, "Komşu ülkelerin herhangi birinde yaşanacak şiddetli bunalım mutlaka ülkemizi de etkileyecektir. Bu nedenle hem ülkemizin hem de komşu ülkelerin toprak bütünlüğünün kararlı bir şekilde savunulması tarihi ve kaçınılmaz bir zorunluluktur. Tehdit ve tehlikelerin yerinde bertaraf edilmesinden başka seçenek kalmamıştır." ifadesini kullandı.

- "Hükümete terörle mücadele ve dış politika alanında verdiğimiz destek tamdır"

Türkiye'nin milli bekasını koruma amacından asla taviz vermeden yoluna devam edeceğini belirten Bahçeli, "Alemde şer bitmezse, Oğuz neslinde de yiğit tükenmez, tükenmeyecektir. Türk milletiyle hesaplaşma arzusu güdenler, elbette ve bir kez daha pişman olacak, azim ve kararlılığımızdan asla geri adım atmayacağımızı göreceklerdir. Bunun için hükümete terörle mücadele ve dış politika alanında verdiğimiz destek tamdır ve sürecektir. Kimsenin kuşkusu olmasın, milli birlik ve beraberlikle karanlık hesapları hüsrana uğratacağız. Bölgemizde istikrar vaat eden güçlü bir ülke olarak mazlumların güvenli sancağı, zalimlerin ise korkulu rüyası olmayı sürdüreceğiz." dedi.

- ABD'deki dava 

Bahçeli, Rıza Sarraf davasıyla ilgili de değerlendirmede bulunarak, dava sürecinde özellikle ABD medyası aracılığıyla Türkiye'nin suçlandığını, karartıldığını ve hatta peşinen mahkum dile getirdi.

Bahçeli, şunları kaydetti:

"İranlı şarlatan şayet ABD kanunlarına göre bir suç işlemiş olsaydı yargılanıp ceza alması normal karşılanacaktı. Ancak başından beri söylediğimiz üzere suç Türkiye'de işlenmiştir, o halde bu suçun hesabının sorulacağı hukuk sahası ABD değil Türkiye'dir. ABD yönetiminin yapması gereken, bu şarlatanı Türkiye'ye iade ederek, sahip olduğu bilgileri ülkemizle paylaşmasıydı. Fakat ABD bunu yapmamış, asıl niyeti Türkiye ile ilişkileri daha da sorunlu hale sokacak bir yol izlemeyi tercih etmiştir. Ne idüğü belli olmayan bir şahsı itirafçı yaparak Türkiye'nin itibarına zarar vereceğini düşünenler büyük bir yanılgı içerisindedir. Türkiye kimsenin yargılayacağı bir ülke değildir. İranlı şarlatanın doğruluğu meçhul sözde itiraflarıyla süren davanın sonucunda jürinin açıklamasıyla bir banka yöneticisi güya suçlu bulunmuştur. Mahkeme nihai kararını 13 Nisan’da açıklayacaktır. Suçlamaların içeriği ne olursa olsun davanın esas ve maksadı bize göre sakat olduğundan, kararın milletimiz nezdinde itibar ve inandırıcılığı yoktur. Zira suçlanan Türkiye'dir. Yargılama siyasidir, hukuki temel ve içerikten tamamıyla yoksundur."

 ABD yönetiminin içine düştüğü yanlışı görmesi gerektiğini ifade eden Bahçeli, şöyle konuştu:

"FETÖ elebaşısını Pensilvanya'da koruyup kollamaya devam eden ve iadeye yanaşmayan ABD, bir şarlatan üzerinden Türkiye'nin haklı taleplerini gölgeleyebileceğini düşünüyorsa gaflettedir, yanlıştadır. Ya da Türkiye'nin milli bekasını korumaya yönelik sergilediği kararlılığında herhangi bir yumuşama göstereceğini düşünüyorsa vahim bir çıkmaza girmiş demektir. Biz hesabımızı her zaman mert ve yiğitçe gören asil bir milletiz. Varlığımızın ve dostluğumuzun değerini anlayamamış, farkına hala varamamış olanları da yeri geldiğinde yokluğumuzla terbiye etmesini de biliriz."

Bahçeli, millilik ve tam bağımsızlık ülküsünden hiçbir alanda taviz vermeyeceklerini vurgulayarak, "Ülkenin ve milletin menfaatleri söz konusu olduğunda taşı kırar, tuncu eritir, dağları yarar, sel olur bentleri aşarız. Kimse bizden aksini beklemesin. Ve hiç kimse Türk milletinin istiklalinden ödün vereceğini zannetmesin. Bizim için hürriyet şereftir, bağımsızlık onurdur; ne şerefin, ne de onurun asla tavizi olmayacaktır." dedi.

Yorumlar

Ad

Adana,499,adana demir spor,15,Adana Haberleri,468,Adana Spor Haberleri,18,Aladağ Haberleri,4,Bakım,1,Ceyhan,15,Çukurova,30,Çukurova Haberleri,23,Ekonomi,10,Faydalı Bilgiler,21,Güncel,87,Hakan Kuzucu,5,Hava Durumu,1,İlginç,3,Jalemutfakta,13,Karaisalı,1,karataş,1,Komik,5,Kozan,15,Kozan Haberleri,12,Kurabiyeler,1,Kültür Sanat,2,Manset,37,Mersin,7,Osmaniye haberleri,1,Reklam,7,Röportaj,1,Sağlık,5,Sarıçam Haberleri,21,Seyhan,75,Seyhan haberleri,65,Sınav Tarihleri,1,Spor,51,Tanıtım,1,Tarsus Haberleri,3,Tatlı tarifleri,1,Teknoloji,5,Türkiye,11,wa,1,yemek tarif,2,Yemek Tarifleri,15,Yumurtalık,1,Yüreğir,42,Zımbırtılar,3,
ltr
item
Manşet Adana: Bahçeli: Taş üstünde taş, baş üstünde baş bırakılmamalıdır
Bahçeli: Taş üstünde taş, baş üstünde baş bırakılmamalıdır
https://4.bp.blogspot.com/-iaTxUbm6ovA/Wk-eIzvkHHI/AAAAAAAAGYM/ygkbeNz9AHwlSW8Go1nlvEYzSfpXRg1jgCLcBGAs/s640/20180105_2_27930304_29500736.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-iaTxUbm6ovA/Wk-eIzvkHHI/AAAAAAAAGYM/ygkbeNz9AHwlSW8Go1nlvEYzSfpXRg1jgCLcBGAs/s72-c/20180105_2_27930304_29500736.jpg
Manşet Adana
http://www.mansetadana.com/2018/01/bahceli-tas-ustunde-tas-bas-ustunde-bas.html
http://www.mansetadana.com/
http://www.mansetadana.com/
http://www.mansetadana.com/2018/01/bahceli-tas-ustunde-tas-bas-ustunde-bas.html
true
7927723217671522926
UTF-8
Tüm Yazılar Yüklendi Herhangi bir mesaj bulunamadı Tümü Devamını Oku cevap Cevabı iptal et Silmek By Anasayfa SAYFALARI POSTS Tümünü Sizin İçin Önerilenler Kategori Arşiv Arama Tüm Yazılar İsteğiniz ile eşleşme bulunamadı Anasayfa Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pazt Sal Çar Per Cum Cts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Nis May Mayıs Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara Şu anda 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 saat önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan fazla önce İzleyiciler Takip et BU PREMIUM İÇERİĞİ KİLİTLİ ADIM 1: Paylaşın. ADIM 2: Kilit açmak için paylaştığınız bağlantıyı tıklayın Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Tüm kodlar panonuza kopyalanmıştır. Kodları / metinleri kopyalayamıyor, kopyalamak için lütfen [CTRL] + [C] tuşlarına (veya Mac ile CMD + C'ye) basınız